UKR RUS ENG

НОВИНИ

There are no translations available.

Seminar_organic-UA-CHINA-12.03.2019-312 березня 2019 р. Федерація органічного руху України спільно з найавторитетнішим китайським органом сертифікації «OFDC» (Organic Food Development and Certification Center of China), за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Київської школи економіки успішно провела семінар «Cертифікація за органічними стандартами Китаю. Особливості входження на китайський органічний ринок».

Основна мета заходу – ознайомлення вітчизняних виробників органічної продукції, потенційних експортерів з особливостями інспекції та сертифікації органічного виробництва за стандартами Китайської Народної Республіки, вимогами щодо імпорту продукції з України до КНР, забезпечення розширення географії ефективного збуту вітчизняної органічної продукції саме до Китаю. 

Попит на органічну продукцію у світі продовжує зростати, перевищивши у 2017 році, за даними IFOAM, рівень 92 млрд.Євро. При цьому, після США та Євросоюзу, до найбільших споживачів органічних продуктів планети входить і Китай, де лише впродовж 2017 року було спожито органічної продукції на загальну суму 7,644 млрд.Євро, що на 29,6 % більше, ніж роком раніше (найбільші темпи зростання споживання органічних продуктів у порівнянні з усіма іншими країнами світу)!

Саме тому китайський органічний ринок є надзвичайно привабливим для українських виробників та експортерів органічної продукції. Проте, для входження на цей преміальний ринок необхідно суворо дотримуватися правил китайських органічних стандартів, а сертифікацію має здійснювати виключно акредитований на ведення такого виду діяльності китайський орган сертифікації.

Seminar_organic-UA-CHINA-12.03.2019-1У своїй вітальній промові заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова наголосила, що органік в Україні розвивається стрімкими темпами, при цьому українські виробники готові сертифікувати своє виробництва на відповідність стандартам країн усього світу. Україна має реальні можливості до нарощення поставок органічного продукції та завоювання такого масштабного та перспективного ринку як Китай.

Seminar_organic-UA-CHINA-12.03.2019-2Схожу тезу висловив на семінарі і радник з торгово-економічних питань Посольства Китайської Народної Республіки в Україні пан Лю Цзюнь, який наголосив на нагальності відкриття нових торгівельних можливостей між нашими державами, зробивши акцент на зацікавленості у постачанні української органічної продукції до Китаю. «Торгово-економічні зв’язки між КНР та Україною постійно посилюються, товарообіг зростає. Розуміючи потенціал України, ми зацікавлені у нарощувані постачання з України саме органічних продуктів, продукції з доданою вартістю», - зауважив Лю Цзюнь.

Олена Ковальова подякувала китайським партнерам за їх готовність ділитися інформацією з українськими колегами, як саме слід адаптуватися до правил і вимог китайського ринку органічної продукції, яким чином необхідно проходити процедуру сертифікації.

«За 2018 рік зростання товарообігу між нашими двома країнами у сфері АПК склало 16%. Впевнена, що плідна співпраця на органічному ринку забезпечить додатковий імпульс для реалізації наших спільних можливостей, в яких кожна сторона отримає свої економічні переваги», - резюмувала заступник Міністра.

Як зазначив Євген Милованов, Голова Правління Федерації органічного руху України, вітчизняні органічні виробники щорічно нарощують обсяг експорту органічної продукції до різних регіонів світу, сягнувши у 2017 р. рівня 99 млн.Євро. І хоча впродовж останнього часу основними ринками реалізації української органічної продукції були ринок ЄС, Швейцарії та США, та в останні три роки вектор експорту починає все більше переорієнтовуватися на азійський ринок. І вихід на китайський споживчий ринок – це величезна можливість для вітчизняних виробників для гарантованого збуту своєї продукції за більш привабливими цінами при надійних партнерських відносинах! І китайський ринок підтверджує зростання попиту на органічні продукти. Так у 2017 році в КНР зростання споживання сертифікованої органічної продукції склало 29,6% у порівнянні з попереднім роком! Близько 50 млн. китайців споживають сертифіковані органічні продукти.

Seminar_organic-UA-CHINA-12.03.2019-4Представники Держпродспоживслужби України Олена Шокіна та Олена Курята дали характеристику поточного стану, особливостей регулювання та перспектив  експорту з України до КНР продукції рослинництва, тваринництва, харчової продукції та вина.

Головний доповідач семінару – пан Шю Ці – директор інспекційного департаменту компанії OFDC (Organic Food Development and Certification Center of China) протягом дня широко висвітлив наступні питання:

-  поточний стан та перспективи розвитку органічного сектору Китаю;

-  особливості сертифікації згідно вимог органічних стандартів Китаю: необхідність, вимоги до виробництва продукції рослинництва, тваринництва, переробки, збору дикоросів та ін.;

-  маркування та методи відстеження обігу органічної продукції на китайському ринку;

-  вимоги сертифікаційних органів КНР щодо допоміжних засобів для органічного виробництва;

-  чи діють в Китаї органічні сертифікати ЄС, NOP, JAS, Bio Swiss тощо;

-  необхідні кроки для входження на китайський органічний ринок.

Seminar_organic-UA-CHINA-12.03.2019Учасники семінару отримали відповідні сертифікати підтвердження проходження ознайомчого курсу щодо ознайомлення із загальними вимогами органічних стандартів і зробили для себе відповідні однозначні висновки щодо необхідності та перспективності входження на китайський органічний ринок. Однак, як зазначив пан Шю Ці, для того, щоб найкраще відчути, на скільки значним є попит на органічні продукти в Китаї, варто приймати участь у фахових виставках у КНР. Саме цю нагоду для вітчизняних органічних виробників надає Федерація органічного руху України, яка продовжує підготовчі роботи щодо організації українського стенду на найбільшій органічній виставці Китаю – «BIOFACH CHINA», яка проходитиме у Шанхаї 16-18 травня 2019 року!

Запрошуємо провідних українських органічних виробників до участі у виставці!

До відома:

1. Загальна сума товарообігу між Україною та Китаєм у 2018 році склала 1,3 млрд дол. США. ТОП 5 товарних позицій експорту до КНР (за 2018 рік): кукурудза ($489,7 млн), олія соняшникова ($334 млн), шрот та макуха ($137,7 млн), ячмінь ($61,5 млн), олія ріпакова ($50,6 млн).

2. Китайські немовлята споживають органічних молочних сумішей на суму 1,2 млрд.дол.США на рік! Понад 75% молочних сумішей, які споживаються у КНР, мають статус органічних. 
There are no translations available.

Dovidnyk-623 січня 2019 р. Федерацією органічного руху України було оприлюднено інформацію про видання Довідника стандартів ЄС щодо регулювання органічного виробництва та маркування органічних продуктів. Книга 6.

Видання здійснено за підтримки Проекту "Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства".

Даний Довідник є продовженням виданих у 2008, 2010, 2013, 2015 та 2017 рр. нормативних документів Європейського Союзу стосовно органічного виробництва та маркування органічних продуктів та дозволить створити повнішу картину сучасного законодавства Євросоюзу у частині регулювання органічного виробництва.

Основним документом даного Довідника стандартів ЄС став регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС) №2018/848 від 30.05.2018 року про органічне виробництво та маркування органічних продуктів і скасування регламенту Ради (ЄС) №834/2007, який вступить в дію у Європейському Союзі з 2021 року.

Довідник рекомендується Федерацією органічного руху України фермерам, кооперативам, іншим виробникам та переробникам сільськогосподарської продукції, інспекторам та сертифікаторам органічного виробництва, експортерам органічної продукції, державним службовцям, науковцям та вченим, викладачам вищих і середніх навчальних закладів, студентам, аспірантам, споживачам, всім тим, хто прагне отримати повноцінну інформацію щодо правил та вимог до виробництва та маркування органічної продукції.


 
There are no translations available.

Seminar_Ghytomyr-07.12.2018-17 грудня 2018 року в Житомирському національному агроекологічному університеті за підтримки ПМГ ПРООН/ГЕФ в Україні та ГО «Асоціації фермерів та приватних землевласників України в Житомирській області» відбувся перший обласний форум «Науково-практичні основи розвитку фермерського руху Житомирщини 2018».

Основними питаннями, на які робили акценти організатори та учасники Форуму, стали: земельна реформа – переваги та недоліки, створення та розвиток виробничих кооперативів, як дієвого інструменту захисту прав виробників сільськогосподарської продукції, програми кредитування сільськогосподарських товаровиробників, недержавні форми підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом отримання та участі в грантових програмах, особливості впровадження агротуризму як одного з елементів бізнес напрямку розвитку громад Житомирської області, розвиток та перспективи органічного сільського господарства в умовах Полісся України.

Понад 120 осіб, з яких 73 – мають особисті селянські фермерські господарства або інші форми сільськогосподарських підприємств, а також представники громадських організацій таких як «Зелена Житомирщина», «Екологічне майбутнє», «Екологічна рівновага», «Школа екосервісу», члени правління об’єднаних територіальних громад, Фонд підтримки фермерів Житомирщини, науковці Житомирського національного агроекологічного університету (ЖНАУ), представники масмедіа тощо, прийняли участь у форумі.

Seminar_Ghytomyr-07.12.2018Питання органічного виробництва для багатьох сільськогосподарських виробників Житомирської області є вже досить тривалий час особливо актуальними, адже в області успішно діють більше 20 операторів органічного виробництва, запроваджено ефективну регіональну підтримку органічних виробників з обласного і місцевих бюджетів, на базі ЖНАУ реалізується проект  "Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства". Однак, ще залишається багато фермерів та аграрних підприємств не знайомих з особливостями органічного виробництва, питаннями сертифікації за органічними стандартами, законодавчому регулюванні, ситуацією на вітчизняному та зовнішньому органічних ринках. Тому саме цю тему учасникам форуму розкрив виконавчий директор Федерації органічного руху України Андрій Коняшин.

Сподіваємося, що сільськогосподарські виробники Житомирщини і в подальшому будуть активно долучатися до органічного руху й насичуватимуть ринок якісними, безпечними, сертифікованими за органічними стандартами продуктами!

 

 


 
There are no translations available.

Organic_seminar_29.11.201829 листопада 2018 року за підтримки Німецько-українського агрополітичного діалогу при Інституті економічних досліджень та політичних консультацій відбувся семінар стосовно змін у законодавстві ЄС щодо органічного виробництва та практичних питань ведення Реєстру органічного насіння і садивного матеріалу.

Участь у заході взяли представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, Держлісагентства, Держрибагентства, Офісу підтримки реформ при Мінагрополітики, Федерації органічного руху України, інших організацій, що працюють в органічному секторі.

Вольфганг Вінцер, фахівець Баварського державного міністерства сільського господарства, продовольства та лісового господарства (Німеччина), детально ознайомив учасників із змінами у законодавстві ЄС щодо органічного виробництва, внесеними Регламентом Ради ЄС від 30 травня 2018 року № 848/2018 про органічне виробництво та маркування органічних продуктів та скасування Регламенту Ради (ЄС) № 834/2007.

Вказані зміни вступлять у дію в Європейському Союзі у 2021 році, тому нам необхідно вже зараз при підготовці підзаконних актів на виконання вимог Закону України "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції" їх врахувати, адже, як відомо, переважна більшість вітчизняних органічних виробників сертифікуються на відповідність органічним стандартам ЄС і є експортоорієнтованими саме на європейський ринок.