UKR RUS ENG
There are no translations available.

Organic_Zakon_201707 лютого 2017 р. відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, на якому було розглянуто проект Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» (реєстраційцний № 5448 від 24.11.2016 р.).

 

Для народних депутатів вказаний законопроект представила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева. За її словами, основним аргументом прийняття вказаного документу є гармонізація українських стандартів зі стандартами ЄС щодо органічного виробництва, а також підвищення довіри споживачів через прозору простежуваність органічного продукту як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

 

Враховуючи той факт, що міжнародні практики органічного виробництва, зокрема Європейського Союзу, вже широко застосовуються виробниками органічної продукції в Україні, тому вкрай важливим є, щоб положення Закону не створювали бюрократичних бар`єрів для розвитку виробництва органічної продукції в Україні та були гармонізованими з міжнародними практиками.

 

Як відмітив виконавчий директор Федерації органічного руху України Андрій Коняшин, даний регуляторний акт був створений робочою групою у складі представників влади, громадськості та бізнесу, які безпосередньо зацікавлені у прийнятті Законопроекту та врегулюванні органічного ринку в Україні. Додатково документ пройшов міжнародну експертну оцінку та вже включив у себе вказані зауваження та пропозиції. Тому рекомендація аграрного комітету для прийняття народними депутатами вказаного проекту закону стане важливим кроком для правового врегулювання вітчизняного органічного сектору. 

 

За результатами розгляду, а також зауважень та пропозицій народних депутатів, Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України підтримати Законопроект № 5448 у першому читанні. Також було рекомендовано спільній робочій групі врахувати всі запропоновані зауваження для подальшого успішного проходження нормативного документу у Верховній Раді України.